Eesti Ajaloomuuseumi  haridusvaldkonna 4. uudiskiri 

 

Head õpetajad!

 

 

Vahel tulevad muutused oodatult ja pika ettevalmistusajaga, mõnikord aga üleöö ja läbi raskuste, sundides üles otsima seitsmepenikoorma saapaid ning seitsme mehe rammu. Viimane kehtib ka käesolevas olukorras, kus peame uusi lahendusi käigu pealt leiutama ja olemasolevad võimalused taasavastama. Tähtis on teada, et kuigi muuseumid on oma näitusesaalide uksed sulgenud, siis veebiaknad on rohkem avatud kui kunagi varem.

 

Teie ees on selle õppeaasta viimane Eesti Ajaloomuuseumi haridusvaldkonna uudiskiri. Oleme siia koondanud hetkel kättesaadavad e-õppematerjalid nii Eesti Ajaloomuuseumi poolt kui ka viidates Eesti muuseumide koondmaterjalidele.

 

Oleme arenguprotsessis ja vaatame tulevikku. Seega on Teie mõtted, soovid ja arupärimised oodatud. Kui on mõni teema distantsõppes, mida saame muuseumispetsialistidega rikastada, siis oleme Teie käsutuses.

 

Head jätkuvat koostööd, vaimujõudu ja hingerahu!

 

Liisi Selg

EAM Haridusvaldkonna juht

liisi.selg@ajaloomuuseum.ee

Loodetavasti saavad õpilased peagi taas muuseumisse uudistama tulla. Foto: Vahur Lõhmus

 

E-õppematerjalid nüüd leitavad ajaloomuuseum.ee lehel

 

 

Eesti Ajaloomuuseumi kodulehel on nüüd eraldi välja toodud õppematerjalid, mida saab kasutada nii distantsõppeks kui tavaolukorras.

 

On nii lihtsamaid värvimislehti lasteaialastele, Eesti rahvapillide helinäited koos veebis tehtava viktoriiniga põhikoolile kui ka kordamis- ja lisamaterjali Eesti ajaloo kursuse läbimiseks gümnaasiumiastmes.

 

Õppematerjalid ajaloo, kultuuriloo või muusikaõpetuse teemadel uuenevad pidevalt.

Tutvuge e-õppematerjalidega siin

Tund Laste Vabariigis. Foto: Vahur Lõhmus

 

Muuseum sinu kodus - Eesti Ajaloomuuseumi virtuaalnäitused

 

Eesti Ajaloomuuseumi kodulehelt leiab kümmekond erinevat virtuaalnäitust. Teemadena on esindatud Eesti ajalugu, teater, muusika.

 

Põhjalikumalt saab, näiteks, tutvuda Balti keti loo ja ettevõtmise tagamaadega näitusel „Balti kett“. Näitus „Tantsides vabaks“ viib aga külastaja aega, mil pandi alus elukutselisele lavatantsule ja naiste roll ühiskonnas oli muutumises.

 

Virtuaalnäitused leiate siit!

Illustreeriv foto vrtuaalnäitusest "Eesti teatri ajalugu". Fotol legendaarne lavakunstikooli 7. lend

 

Eesti muuseumide koondatud

e-õppematerjalid

 

Eriolukorra ajaks haridusasutustele koondasid Eesti muuseumid olemasoleva õppevara ühisesse tabelisse. Sealt leiab erinevatele vanuseastmetele sobiva teemalingid koos kirjeldustega.

 

Tabelist leiate järgmiste mäluasutuste õppematerjalid:

Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Kunstimuuseum, Eesti Meremuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Tuletõrjemuuseum, Eesti Vabaõhumuuseum, Energia avastuskeskus, Lastemuuseum Miiamilla, Liivi Muuseum, Maanteemuuseum, Rahvusarhiiv, SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid, SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid, Tallinna Kirjanduskeskus,Tartu Linnamuuseum, Tartu Ülikooli muuseum, Tartu Ülikooli muuseum, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseum.

 

Samuti lisatakse uut materjali pidevalt E-koolikotti. Head avastamist!

Info ja õppematerjalid

Siis, kui õppimine toimus füüsiliselt kohale tulles - tund Laste Vabariigis. Foto: Vahur Lõhmus

 

Särevi Teatritoa kuraator Annely Kaldoja soovitab teatrinälja kustutamiseks "Teatrivahti"

 

 

Kui teatrinälg on suur, leiab soovija võimalusi teatrit nautida kas läbi varasemate salvestuste, veebiülekannete või hoopis raadioteatri vahendusel. Samuti on see hea aeg, et mõtiskleda teatriteema üle nende inimeste kaasabil, kes lavamaailma läbi ja lõhki tunnevad.

 

2018. aastal alustas Vikerraadios soovitamist väärt saade „Teatrivaht“, kus arutatakse Eesti teatrites toimuva üle. Saates tutvustavad teatrikriitikud Madis Kolk, Valle-Sten Maiste, Meelis Oidsalu, Lea Tormis, Hedi-Liis Toome uusi lavastusi, jagavad soovitusi ja vajadusel ka hoiatusi!  Nii värskeid kui ka varasemalt salvestatud saateid on võimalik kuulata kasvõi mõnusalt sohval pikutades.

Saateid saab järelkuulata siin!

Teatrivahid Lea Tormis, Madis Kolk ja Meelis Oidsalu Autor/allikas: Kairit Leibold

 

 Lõpetuseks

 

Täname Teid Eesti Ajaloomuuseumi haridustöö vastu huvi tundmast ning meie tegevustes osalemast! Aga seetõttu on Teile ka väike palve - palume täita tagasiside ankeet, et Teid uuel õppeaastal jätkuvalt inspireerida!

 

 
 
Tagasiside ankeedi leiate siit!

Maarjamäe lossi püsielanik Sinine Lõvi ootab oma sõpru peagi tagasi! Foto: Vahur Lõhmus

 

Suurgildi hoone: Pikk tn 17, 10123 Tallinn, tel: 6 968 693

Maarjamäe loss ja tallihoone: Pirita tee 56, 10127 Tallinn, tel: 6 968 600

Filmimuuseum: Pirita tee 56, 10127 Tallinn, tel: 6 968 600

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum: Müürivahe 12, 10146 Tallinn, tel: 6 968 688

Särevi teatrituba: Tina 23-13, 10126 Tallinn, tel: 696 8665

 

Muuseumid on tavaolukorras avatud:

Iga päev 10.00 - 18.00 (MAI-SEPT)

Teisipäevast pühapäevani 10.00 - 18.00 (OKT-APR)

 

NB! Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum on aastaringselt esmaspäeviti suletud.

 

www.ajaloomuuseum.ee